Konkurencyjne ceny
Bogaty wybór wzorów i kolorów
Darmowe próbki
Realizacja zamówień “od ręki”
Bezpłatna dostawa przy zamówieniu powyżej 200 zł
Bezpieczne zakupy

Rolety w kasetach czy rolety wolnowiszące? Który system wybrać?

Który system wybrać? Każdy system ma swoje zalety – zarówno rolety w kasetach, jak i rolety wolnowiszące. Zobacz nasz poradnik, który pomoże rozwiązać Twoje wątpliwości. Decydując się na wybór rolety, oprócz samej tkaniny, mamy do wyboru różne systemy. Podstawowym kryterium jest wybór pomiędzy roletą wolnowiszącą a roletą w kasecie.

System rolet wolnowiszących

Rolety wolnowiszące to popularne rozwiązanie osłonowe. Świetnie sprawdza się na dużych przeszkleniach. Roleta Largo produkowana jest na indywidualny wymiar.  To komfortowe i funkcjonalne rolety, które są bezpieczne dla dzieci, łatwe w montażu i obsłudze. Rolety wolnowiszące mogą być zamontowane według kilku sposobów np. do ściany, czy sufitu. Również mogą służyć np. jako przesłona wnęk. Szeroki wybór kolorów i wzorów tkanin pozwala na idealne dopasowanie do aranżacji wnętrza. Kolor wieszaków i obciążnika może być np. w antracycie.

Zalety rolet wolnowiszących:

  • Nowoczesny design.
  • Doskonała kontrola poziomu nasłonecznienia.
  • Do różnych przeszkleń. Mogą być stosowane na małych, jak i dużych przeszkleniach.
  • Różne opcje montażu.

 

Roleta wolnowisząca

Roleta Largo

Zobacz roletę Largo

Rolety wolnowiszące

Roleta Presto

Roleta wolnowisząca Presto
Roleta wolnowisząca Presto

Zobacz roletę Presto

Rolety w kasetach

Kasetka zapewnia ochronę tkaniny przed kurzem i brudem. Ze względu na montaż do skrzydła okna oraz zastosowanie prowadnic bocznych zapobiegających swobodnemu zwisaniu tkaniny i utrzymujących ją w stałej odległości od szyby, rolety w kasetkach są idealnym wyborem do okien uchylnych – stanowią jedną całość ze skrzydłem okiennym, umożliwiając jego swobodne otwieranie i zamykanie. Oprócz tego za sprawą prowadnic szyba jest całkowicie zasłonięta, także po bokach. System jest jednym z najbardziej funkcjonalnych, a jednocześnie niezwykle efektownym rozwiązaniem.

Zalety rolet w kasetkach:

  • Kasetka chroni przed kurzem i brudem.
  • Łatwy montaż.
  • Prowadnice sprawiają, że okno jest szczelnie zasłonięte – nie powstają prześwity po bokach tkaniny, a doskonale licowanie się zasłony z oknem sprawia, że stanowi ona jedną całość ze skrzydłem okiennym.

Roleta w kasecie

Roleta w kasetkach Passionata

Zobacz roletę Passionata

Rolety w kasecie

 

Zapytaj naszych Doradców o rolety  w kasecie i rolety wolnowiszące. Pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. Każda roleta produkowana jest na indywidualne zamówienie. Gwarantuje to doskonałe dopasowanie do okna.

Zobacz więcej na temat rolet na stronie renomowanego producenta osłon okiennych Vertex S.A.