Konkurencyjne ceny
Bogaty wybór wzorów i kolorów
Darmowe próbki
Realizacja zamówień “od ręki”
Bezpłatna dostawa przy zamówieniu powyżej 200 zł
Bezpieczne zakupy

Patio i taras, pomysły na aranżację.

Sezon balkonowy zbliża się wielkimi krokami. Kto nie marzy o idealnym miejscu do wypoczynku? Bez względu na to, czy mamy do zaaranżowania taras czy patio, pomysłów jest mnóstwo.

Zacznijmy jednak od definicji pojęcia patio. Jest to utwardzona i wyodrębniona część ogrodu, najczęściej umiejscowiona na tyłach domu, w zaciszu. W nowoczesnych zabudowach ogrodowych można spotkać modne ażurowe pergole lub żaluzje pełniące rolę zadaszenia. Zadaszenie może być stałe lub sezonowe ruchome czyli np markiza lub żagiel. Do patio prowadzi najczęściej ścieżka łącząca z tarasem, dzięki czemu możemy do niego chodzić na boso. Miejskie patio jest bardziej zabudowane, co wynika z uwarunkowań architektonicznych zabudowań szeregowych, mówiąc prościej mamy do wykorzystana dużo mniej przestrzeni. Ważne jest, aby materiały, z którego tworzymy patio były wytrzymałe na warunki atmosferyczne.

Taras jest integralną częścią domu, i to właśnie on najczęściej gości na polskich podwórkach. Może być całkowicie lub częściowo zadaszony. Można także zastosować pergolę, markizę albo żagiel, które częściowo będą chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem, niestety nie przed ulewą.

Sama aranżacja zależy od naszych upodobań i dopasowania do całej reszty domu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. pinterest